خوب جام ملت های آسیا 2019 هم به ایستگاه پایانی رسید و مسابقه فینال شد . ما قصد داریم تا پخش زنده فینال جام ملت های آسیا 2019 را برای شما عزیزان داشته باشیم . امیدواریم که از دیدن مراسم اختتامیه جام ملت های آسیا به صورت زنده لذت ببرید .


ن : صدای سنجش
ت : 1397/10/23

خوب رقابت های جام ملت های آسیا 2019 هم به ایستگاه پایانی رسید و به مسابقه اخر یعنی فینال رسید . ما قصد داریم تا پخش زنده فینال جام ملت های آسیا 2019 را برای شما عزیزان به صورت مستقیم به نمایش بگزاریم . امیدوارم که از تماشای فینال جام ملت های آسیا 2019 لذت ببرید:: برچسب ها : جام ملت های آسیا ,
ن : صدای سنجش
ت : 1397/10/23

تاثیر معدل در کنکور سراسری 98-تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98

همانند سال های گذشته در کنکور 98 هم بخشی از نمره نهایی هر داوطلب را تاثیر سوابق تحصیلی او تشکیل می دهد . موضوع تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری بحث تازه ای نیست و چندین سال است که به اصرار آموزش پرورش و برای حذف تدریجی کنکور سراسری تاثیر نمرات نهایی امتحانات دو سال پایانی دانش آموزان در دبیرستان بصورت مستقیم در نتیجه کنکور داوطلبان تاثیر گذار بوده است . اما نحوه و میزان تاثیر سوابق تحصیلی در سال های گذشته دستخوش تغییرات زیادی شده است. از جمله این تغییرات می توان به تغییر میزان سوابق تحصیلی از 15 به 25 و سپس 30 درصد و همچنین تغییر در قطعی یا مثبت بودن تاثیر معدل اشاره کرد . با توجه به تغییرات کنکور 98 در نحوه اعمال سوابق تحصیلی و از آنجاییکه داوطلبان برای برنامه ریزی کنکور 98 باید از نحوه تاثیر معدل آگاهی یابند در این مقاله به تاثیر معدل در کنکور ۹۸ و ارائه راهکار هایی برای داوطلبان با معدل پایین می پردازیم .


سامانه مشاوره و هدایت تحصیلی

شماره تلفن مشاوره تحصیلی کنکور صدای سنجش

مشاوره تحصیلی تلفنی

سوابق تحصیلی کنکور97


ن : صدای سنجش
ت : جمعه 21 دی 1397

نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری 98

نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری 98-مراحل انتخاب رشته کنکور 98

با توجه به این که شرکت در مرحله انتخاب رشته کنکور سراسری 98 بدون پرداخت هزینه می باشد ، داوطلبانی که بر اساس اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 98 و توضیحات کارنامه کنکور سراسری ، با توجه به اینکه در کدام دوره مجاز شده اند ، می توانند بعد از دانلود و مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 98 نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند . فرم انتخاب رشته ، هم زمان با انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ ، توسط سازمان سنجش در اختیار داوطلبانی که بر اساس کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته می باشند ، قرار می گیرد . داوطلبان می توانند بر اساس گروه آزمایشی که در کنکور آن شرکت نموده اند نسبت به ثبت حداکثر 150 رشته محل از بین رشته محل های مندرج در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 98 در فرم انتخاب رشته اقدام نمایند .

طبق روال سال های گذشته احتمالا انتخاب رشته کنکور ۹۸ در مرداد ماه برگزار می شود . در این مرحله که بعد از انتشار کارنامه اولیه کنکور 98 انجام می گیرد ، داوطلبان با توجه به وضعیت مجاز بودن خود اقدام به انتخاب رشته کنکور 98 می نمایند . به عبارت دیگر داوطلبانی که در بهمن ماه ، ثبت نام کنکور سراسری را انجام داده و پس از دریافت کارت ورود به جلسه کنکور 98 در جلسه آزمون حضور داشته اند می توانند با توجه به این کارنامه ، رشته محل های مورد علاقه خود را به ترتیب اولویت انتخاب کنند .
داوطلبان عزیز ، جهت ورود به مراحل انتخاب رشته کنکور 98 ابتدا می بایست به سایت انتخاب رشته کنکور سراسری 98 به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند . پس از ورود به برروی لینک انتخاب رشته کلیک نمایند .ن : صدای سنجش
ت : جمعه 21 دی 1397

آزمون آیلتس (آزمون IELTS)

آزمون آیلتس (آزمون IELTS)

Listening در آزمون آیلتس ( IELTS ) آکادمیک حدودا 30دقیقه است . این قسمت شامل دو بخش است بخش اول مکالمات اجتماعی بین دو یا چند نفر است و بخش دوم شامل موضوعات دانشگاهی است . نوار این بخش فقط یک بار پخش می شود .


Speaking در آزمون آیلتس ( IELTS ) آکادمیک حدودا 11 تا 14 دقیقه است . این قسمت از آزمون رو در رو و به صورت حضوری است که شامل 3 بخش است . بخش اول 4 تا 5 دقیقه است و متقاضی باید به سوالات راجع به زندگی شخصی خود پاسخ دهد . بخش دوم حدودا 2 دقیقه است و باید درباره موضوعی که به متقاضی گفته می شود صحبت کند . بخش سوم حدودا 4 تا 5 دقیقه است و باید با مصاحبه کننده در ارتباط با موضوع قسمت دوم صحبت کند .

Writing در آزمون آیلتس ( IELTS ) عمومی حدودا 60 دقیقه است و برای دو موضوع باید انشا نوشته شود . در موضوع اول باید نامه به شخصی فرضی نوشته شود و در آن راجع به موضوعی صحبت کرده و مشکلی را شرح دهد . حداقل تعداد کلمات این انشا باید 150 باشد و بهتر است آزمون دهنده این قسمت را در 20 دقیقه به پایان برساند .

Writing در آزمون آیلتس ( IELTS ) آکادمیک حدودا 60 دقیقه است و برای دو موضوع باید انشا نوشته شود . در موضوع اول شخص باید درباره جدول یا نمودار داده شده توضیح دهد . حداقل تعداد کلمات این انشا باید 150 باشد و بهتر است آزمون دهنده این قسمت را در 20 دقیقه به پایان برساند .

قسمت دوم هر دو آزمون یکسان است . در قسمت دوم متقاضی باید طی نامه ای نظر مثبت یا منفی خود را نسبت به موضوعی اعلام کند . این قسمت باید حداقل دارای 250 کلمه باشد و 40 دقیقه زمان صرف این قسمت شود .


Reading در آزمون آیلتس ( IELTS ) عمومی و آیلتس ( IELTS ) آکادمیک حدودا 60 دقیقه است و این زمان برای پاسخ دهی به 40 سوال طراحی شده است . لغات مربوط به این قسمت از کتاب ، مجلات و روزنامه ها انتخاب شده است .


ن : صدای سنجش
ت : جمعه 21 دی 1397

آزمون تافل (آزمون TOEFL )


آزمون تافل (آزمون TOEFL)

آزمون تافل ( TOEFL ) شامل 4 بخش زیر است :

1. بخش شنیداری

این قسمت شامل 3 بخش است . هر سه بخش مکالمه بین دو شخص را ذکر کرده است با توجه به این که در سطح اول مکالمات روزمره ، در بخش دوم مکالمات گسترده تر و در بخش سوم مکالمات در سطح دانشگاه ها و مراکز علمی ذکر شده است . متقاضی بعد از هر مکالمه باید به سوالات مطرح شده پاسخ دهد .


2. بخش ساختاری

این بخش شامل دو دسته سوال است . یکی سوالات ساختاری که فرد باید ساختار صحیح و ترتیب لغات را نشان دهد و دیگری سوالات نگارشی که فرد باید در جملات ذکر شده کلمات نادرست را شناسایی کند .3. بخش درک مطلب

حدودا 5 متن در زمینه های علمی و دانشگاهی آورده می شود و هر متن در انتهای خود شامل 10 سوال است که باید بعد از خواندن متن به آن ها پاسخ دهید .


4. بخش نوشتاری (نگارش )

در این بخش از شما خواسته می شود که در مورد موضوعی خاص ، متنی بنویسید که در واقع نوعی انشا به حساب می آید .


ن : صدای سنجش
ت : جمعه 21 دی 1397

تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه می تواند یکی از گزینه های مناسب برای افرادی باشد که تمایل دارند در دانشگاه های معتبر دنیا تحصیل کنند . تحصیل در فرانسه مانند تحصیل در هر کشوری قوانین و شرایط خاص خود را دارد . در ادامه به بررسی این شرایط می پردازیم .

اگر متقاضی تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی هستید ، باید مدرک زبان فرانسه داشته باشید چون تمامی رشته ها در مقطع لیسانس به زبان فرانسه تدریس می شوند . طول دوره کارشناسی در دانشگاه های فرانسه 3 سال می باشد و هر دانشجوی خارجی اجازه 10 ساعت کار دانشجویی در هفته را دارا خواهد بود ، لازم به ذکر است اخذ ویزای تحصیل در فرانسه برای مقطع کارشناسی مانند اخذ ویزای تحصیل در فنلاند برای مقطع کارشناسی کمی دشوار می باشد و بهتر است اگر قصد تحصیل در این مقطع در کشور های اروپایی را دارید ، تحصیل در آلمان ، تحصیل در نروژ و تحصیل در انگلیس را انتخاب کنید .

شرایط تحصیل در فرانسه-هزینه تحصیل در فرانسه

مزایای تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه شامل مزایای زیر است :


1. دارا بودن معتبر ترین دانشگاه های جهان

2. تحصیل با هزینه بسیار کم در فرانسه در دانشگاه های دولتی

3. امکان کار دانشجویی متناسب با مقطع تحصیلی

4. پرداخت کمک هزینه مسکن به تمامی دانشجویان خارجی


ن : صدای سنجش
ت : جمعه 21 دی 1397

تحصیل در مالزی

شرایط تحصیل در مالزی-هزینه تحصیل در مالزی

کشور مالزی ، کشوری مسلمان است که پایتخت آن کوالالامپور می باشد. به دلیل این که دین رسمی این کشور اسلام می باشد، بسیاری از متقاضیان ایرانی این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. تحصیل در مالزی به دلیل کم هزینه تر بودن نسبت به سایر کشور های آسیایی هر ساله دانشجویان زیادی را پذیرش می کند. در ادامه به بررسی مزایا ، شرایط ، هزینه زندگی و هزینه تحصیل در مالزی میپردازیم.

برای تحصیل در مقطع لیسانس شرط سنی وجود دارد و فرد باید کمتر از 30 سال سن داشته باشد. همچنین باید مدرک دیپلم با معدل 14 به بالا و مدرک آیلتس6 را داشته باشند.

برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس باید متقاضی حتما مدرک لیسانس در همان رشته درخواستی را داشته باشد و معدل آن در مقطع لیسانس باید بالای 15 باشد. البته اگر فرد قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های خصوصی را داشته باشد ، معدل بین 13 تا 15 نیز قابل قبول است. در این مقطع هم فرد باید دارای مدرک تافل یا آیلتس باشد. فوق لیسانس در کشور مالزی به 3 صورت برگزار می شود : کلاس درس ، انجام و ارائه تحقیق و کلاس درس + انجام تحقیق ، این 3 روش می باشند. کلاس درس مانند تحصیل فوق لیسانس در ایران است و فرد با انتخاب واحد و امتحان دادن مدرک خود را اخذ می کنند. در روش انجام و ارائه تحقیق ، فرد باید یک موضوع برای تحقیق ارائه دهد و نظر یک استاد را جلب کند و پس از دو سال که نتیجه تحقیق معلوم شد ، استاد آن را تائید می کند و فرد مدرک فوق لیسانس می گیرد در این روش کلاسی برگزار نمی شود ولی فرد از تمامی امکانات دانشگاه برخوردار است و در روش آخر نیمی از دوره تحصیلی به کلاس و نیمی دیگر به تحقیق و پژوهش اختصاص می یابد و در آخر علاوه بر امتحان یک موضوع تحقیق شده هم به نتیجه می رسانند.

برای تحصیل در مقطع دکتری نیز 3 روش وجود دارد : کلاس درس ، کلاس و پژوهش و فقط پژوهش. در روش کلاس درس ، کافی است دانشجو واحد انتخاب کرده و آن ها را با موفقیت بگذراند. در روش کلاس و پژوهش دانشجو پس از گذراندن واحد های درسی باید یک پروژه ارائه دهد و پروژه تائید شود. در روش فقط پژوهش دانشجو باید یک پروزه بسیار کامل را ارائه دهد


ن : صدای سنجش
ت : جمعه 21 دی 1397

شرایط تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل در کانادا-هزینه تحصیل در کانادا

کشور کانادا که در شمال قاره آمریکا قرار دارد ، بعد از روسیه ، دومین کشور جهان از نظر وسعت است. کشور کانادا در مقایسه با وسعتی که دارد ، کم جمعیت ترین کشور قاره آمریکا است. چون کانادا یک کشور ثروتمند است ، مردمانی که در آنجا زندگی می کنند از رفاه اجتماعی بالایی برخوردار اند. رفاه اجتماعی بالا ، اعتبار زیاد دانشگاه ها و سطح علمی بالا ، هر ساله باعث جذب تعداد زیادی متقاضی تحصیل در کانادا می باشد. در ادامه به بررسی مزایا ، شرایط ، هزینه زندگی و تحصیل در کانادا می پردازیم.

تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف ، شرایط مختلفی دارد و تنها چیزی که بین تحصیل در مقاطع مختلف مشترک است داشتن حداقل آیلتس 6 می باشد چون در تمامی دانشگاه ها ، دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود.

برای تحصیل در مقطع لیسانس فرد متقاضی باید داراری معدل دیپلم 14 به بالا باشد که این معدل در دانشگاه های ممتاز حداقل باید 15 باشد. داشتن مدرک تافل یا آیلتس 6 جهت پذیرش اجباری می باشد. دانشجویانی که مدرک زبان ندارند می توانند دوره های آموزشی زبان انگلیسی را در دانشگاه منتخبشان در طی یک یا دو ترم تحصیلی بخوانند و سپس وارد رشته دلخواهشان برای تحصیل شوند. البته پیشنهاد می شود کسانی که قصد تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس را دارند ، ابتدا مدرک زبان خود را بگیرند سپس به فکر گرفتن پذیرش برای تحصیل از دانشگاه های کانادا باشند. برای دانشجویان با معدل بالا کمک هزینه تحصیلی در نظر گرفته می شود.

برای تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس فرد متقاضی باید حتما مدرک آیلتس 6 داشته باشد و باید معدل مقطع لیسانسش بالای 14 باشد ، حتما هم توصیه نامه از اساتید مقطع لیسانس خود داشته باشد. در مقطع فوق لیسانس معمولا کمک هزینه تحصیلی به دانشجو تعلق نمی گیرد.

برای تحصیل در کانادا در مقطع دکتری فرد باید حتما مدرک آیلتس 7 داشته باشد . فرد متقاضی ابتدا باید محل تحصیل خود را انتخاب کند و سپس به دانشگاه درخواست پذیرش دهد ، اگر فرد دانشگاه خاصی را انتخاب نکند معمولا درخواست پذیرشش رد خواهد شد. در این مقطع کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان دکتری داده خواهد شد. تقریبا هر سال به 1000 نفر از دانشجویان دکتری اقامت دائم داده می شود و آنها می توانند در تمامی ارگان های دولتی کانادا به راحتی استخدام شوند. به همین دلیل متقاضیان پذیرش در مقطع دکتری در کانادا زیاد است.


ن : صدای سنجش
ت : جمعه 21 دی 1397

هزینه تحصیل در آلمان

گر متقاضی دوره ی لیسانس هستید باید خوشحال باشید زیرا بیشتر دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی دولتی و رایگان هستند. اما هزینه هایی چون هزینه خدمات دانشجویی را باید بپردازید. این هزینه مبلغی معادل 100 تا 200 یورو در ترم است و می توانید با پرداخت این مبلغ ، از خدمات حمل و نقل به صورت رایگان بهره مند شوید.

اگر در خواستار پذیرش در مقطع لیسانس دانشگاه های خصوصی باشید ، علاوه بر هزینه خدمات دانشجویی ، باید شهریه دانشگاه را نیز بپردازید که در هر سال می تواند 20000 یورو هم برسد.

هزینه تحصیل در آلمان-هزینه زندگی در آلمان

متقاضیان دوره فوق لیسانس یا دکتری ، در صورتی که مقطع لیسانس را در دانشگاه های آلمان و بدون فاصله خوانده باشد ، در مقطع فوق لیسانس یا دکتری نیز می تواند رایگان درس بخواند. البته باز هم هزینه خدمات دانشجویی را باید بپردازند. آن دسته افرادی که لیسانس خود را در کشور دیگری گرفتند تقریبا ترمی معادل 10000یورو باید بپردازند. در دانشگاه های خصوصی نیز این مبلغ ممکن است به 30000 یورو نیز برسد. در بعضی موارد دانشجویان مقطع دکتری نیز می توانند 6 ترم تحصیلی رایگان تحصیل کنند و فقط هزینه خدمات دانشجویی را بپردازند. البته باز هم باید در رشته ی مرتبط و در همان کشور آلمان تحصیل کرده باشند

تحصیل در انگلستان

هر کشوری برای تحصیل مزایا و معایبی دارد ، کشور انگلیس نیز از این قائده مستثنی نیست ، در ادامه به تعدادی از مزایای تحصیل در انگلستاناشاره می کنیم :

تحصیل در انگلستان-تحصیل در انگلیس

1. ورود به دانشگاه ها بدون آزمون ورودی
2. تحصیل در انگلستان ، تحصیل در دانشگاه های معتبر جهان
3. فراهم بودن امکانات بالای آموزشی در انگلیس
4. استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی به صورت رایگان ، بعد از 6 ماه اقامت در انگلیس
5. موقعیت شغلی مناسب پس از اتمام تحصیل در انگلیس در همه کشور های جهان
6. تحصیل به زبان انگلیسی
7. تحصیل در انگلستان کوتاه تر از سایر کشور ها

تحصيل در تركيه

تحصیل پزشکی در ترکیه هم برای ایرانی ها و هم سایر کشور های جهان حتی ساکنان ترکیه مورد پسند است بنابراین برای شروع تحصیل پزشکی در ترکیه باید در یک آزمون ورودی شرکت کرد. آزمون YOS و آزمون SAT دو آزمون استاندارد برای آغاز تحصیل پزشکی در ترکیه هستند. البته تعداد کمی از دانشگاه ها آزمون SAT را معیار تحصیل در پزشکی می دانند و عمده دانشگاه ها برای تحصیل در پزشکی آزمون YOS را ملاک قرار می دهند.

شرایط تحصیل در ترکیه

برای آشنایی بیشتر با آزمون YOS کلیک کنید.

به علاوه موفقیت و کسب نمره قابل قبول در آزمون YOS داوطلبان تحصیل پزشکی در ترکیه باید مدرک زبان انگلیسی و یا ترکی را نیز آماده کنند. تحصیل پزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی برای داوطلبانی مناسب است که همگام ثبت نام در دانشگاه زبان انگلیسی را برای تحصیل پزشکی در ترکیه انتخاب کند. که برای این منظور معمولا اکثر دانشگاه ها مدرک آیلتس با نمره بالای 6 یا مدرک تافل با نمره بالای 80 مدنظر دارند. در نقطه مقابل اگر تحصیل پزشکی در ترکیه به زبان ترکی مدنظر شماست باید دیپلم یا گواهینامه تومر داشته باشید و هنگام ثبت نام به دانشگاه ارائه دهید.

طول دوره تحصیل پزشکی در ترکیه 6 سال می باشد و ترم های تحصیل در ترکیه مانند ایران از مهر و بهمن آغاز می گردد.
ن : صدای سنجش
ت : جمعه 21 دی 1397
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)
خرید بک لینک X
ساخت وبلاگ
جت پرینتر
چاپگر صنعتی
آموزش زبان در کرج
ترازو رادین
ترازو فروشگاهی
ترازو پرینتر دار
ترازو تره بار
مجله اینترنتی سایتک
ترازو لیبل پرینتر