مرکز مشاوره تحصیلی کشوری صدای سنجش

هزینه تحصیل در آلمان

گر متقاضی دوره ی لیسانس هستید باید خوشحال باشید زیرا بیشتر دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی دولتی و رایگان هستند. اما هزینه هایی چون هزینه خدمات دانشجویی را باید بپردازید. این هزینه مبلغی معادل 100 تا 200 یورو در ترم است و می توانید با پرداخت این مبلغ ، از خدمات حمل و نقل به صورت رایگان بهره مند شوید.

اگر در خواستار پذیرش در مقطع لیسانس دانشگاه های خصوصی باشید ، علاوه بر هزینه خدمات دانشجویی ، باید شهریه دانشگاه را نیز بپردازید که در هر سال می تواند 20000 یورو هم برسد.

هزینه تحصیل در آلمان-هزینه زندگی در آلمان

متقاضیان دوره فوق لیسانس یا دکتری ، در صورتی که مقطع لیسانس را در دانشگاه های آلمان و بدون فاصله خوانده باشد ، در مقطع فوق لیسانس یا دکتری نیز می تواند رایگان درس بخواند. البته باز هم هزینه خدمات دانشجویی را باید بپردازند. آن دسته افرادی که لیسانس خود را در کشور دیگری گرفتند تقریبا ترمی معادل 10000یورو باید بپردازند. در دانشگاه های خصوصی نیز این مبلغ ممکن است به 30000 یورو نیز برسد. در بعضی موارد دانشجویان مقطع دکتری نیز می توانند 6 ترم تحصیلی رایگان تحصیل کنند و فقط هزینه خدمات دانشجویی را بپردازند. البته باز هم باید در رشته ی مرتبط و در همان کشور آلمان تحصیل کرده باشند

تحصیل در انگلستان

هر کشوری برای تحصیل مزایا و معایبی دارد ، کشور انگلیس نیز از این قائده مستثنی نیست ، در ادامه به تعدادی از مزایای تحصیل در انگلستاناشاره می کنیم :

تحصیل در انگلستان-تحصیل در انگلیس

1. ورود به دانشگاه ها بدون آزمون ورودی
2. تحصیل در انگلستان ، تحصیل در دانشگاه های معتبر جهان
3. فراهم بودن امکانات بالای آموزشی در انگلیس
4. استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی به صورت رایگان ، بعد از 6 ماه اقامت در انگلیس
5. موقعیت شغلی مناسب پس از اتمام تحصیل در انگلیس در همه کشور های جهان
6. تحصیل به زبان انگلیسی
7. تحصیل در انگلستان کوتاه تر از سایر کشور ها

تحصيل در تركيه

تحصیل پزشکی در ترکیه هم برای ایرانی ها و هم سایر کشور های جهان حتی ساکنان ترکیه مورد پسند است بنابراین برای شروع تحصیل پزشکی در ترکیه باید در یک آزمون ورودی شرکت کرد. آزمون YOS و آزمون SAT دو آزمون استاندارد برای آغاز تحصیل پزشکی در ترکیه هستند. البته تعداد کمی از دانشگاه ها آزمون SAT را معیار تحصیل در پزشکی می دانند و عمده دانشگاه ها برای تحصیل در پزشکی آزمون YOS را ملاک قرار می دهند.

شرایط تحصیل در ترکیه

برای آشنایی بیشتر با آزمون YOS کلیک کنید.

به علاوه موفقیت و کسب نمره قابل قبول در آزمون YOS داوطلبان تحصیل پزشکی در ترکیه باید مدرک زبان انگلیسی و یا ترکی را نیز آماده کنند. تحصیل پزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی برای داوطلبانی مناسب است که همگام ثبت نام در دانشگاه زبان انگلیسی را برای تحصیل پزشکی در ترکیه انتخاب کند. که برای این منظور معمولا اکثر دانشگاه ها مدرک آیلتس با نمره بالای 6 یا مدرک تافل با نمره بالای 80 مدنظر دارند. در نقطه مقابل اگر تحصیل پزشکی در ترکیه به زبان ترکی مدنظر شماست باید دیپلم یا گواهینامه تومر داشته باشید و هنگام ثبت نام به دانشگاه ارائه دهید.

طول دوره تحصیل پزشکی در ترکیه 6 سال می باشد و ترم های تحصیل در ترکیه مانند ایران از مهر و بهمن آغاز می گردد.


برچسب ها :
تعداد بازدیدها : 2 ،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید : 42
  • بازدید امروز :8
  • بازدید دیروز : 0
  • بازدید این هفته : 25
  • بازدید این ماه : 42
  • تعداد نظرات : 0
  • تعداد کل پست ها : 8
  • افراد آنلاین : 1
امکانات جانبی
بالای صفحه

همراه بلاگ تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و مسئولیت مطالب درج شده در وبلاگ ها به عهده صاحبان وبلاگ می باشد .
خرید بک لینک X
ساخت وبلاگ
جت پرینتر
چاپگر صنعتی
آموزش زبان در کرج
ترازو رادین
ترازو فروشگاهی
ترازو پرینتر دار
ترازو تره بار
مجله اینترنتی سایتک
ترازو لیبل پرینتر