مرکز مشاوره تحصیلی کشوری صدای سنجش

تحصیل در مالزی

شرایط تحصیل در مالزی-هزینه تحصیل در مالزی

کشور مالزی ، کشوری مسلمان است که پایتخت آن کوالالامپور می باشد. به دلیل این که دین رسمی این کشور اسلام می باشد، بسیاری از متقاضیان ایرانی این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. تحصیل در مالزی به دلیل کم هزینه تر بودن نسبت به سایر کشور های آسیایی هر ساله دانشجویان زیادی را پذیرش می کند. در ادامه به بررسی مزایا ، شرایط ، هزینه زندگی و هزینه تحصیل در مالزی میپردازیم.

برای تحصیل در مقطع لیسانس شرط سنی وجود دارد و فرد باید کمتر از 30 سال سن داشته باشد. همچنین باید مدرک دیپلم با معدل 14 به بالا و مدرک آیلتس6 را داشته باشند.

برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس باید متقاضی حتما مدرک لیسانس در همان رشته درخواستی را داشته باشد و معدل آن در مقطع لیسانس باید بالای 15 باشد. البته اگر فرد قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های خصوصی را داشته باشد ، معدل بین 13 تا 15 نیز قابل قبول است. در این مقطع هم فرد باید دارای مدرک تافل یا آیلتس باشد. فوق لیسانس در کشور مالزی به 3 صورت برگزار می شود : کلاس درس ، انجام و ارائه تحقیق و کلاس درس + انجام تحقیق ، این 3 روش می باشند. کلاس درس مانند تحصیل فوق لیسانس در ایران است و فرد با انتخاب واحد و امتحان دادن مدرک خود را اخذ می کنند. در روش انجام و ارائه تحقیق ، فرد باید یک موضوع برای تحقیق ارائه دهد و نظر یک استاد را جلب کند و پس از دو سال که نتیجه تحقیق معلوم شد ، استاد آن را تائید می کند و فرد مدرک فوق لیسانس می گیرد در این روش کلاسی برگزار نمی شود ولی فرد از تمامی امکانات دانشگاه برخوردار است و در روش آخر نیمی از دوره تحصیلی به کلاس و نیمی دیگر به تحقیق و پژوهش اختصاص می یابد و در آخر علاوه بر امتحان یک موضوع تحقیق شده هم به نتیجه می رسانند.

برای تحصیل در مقطع دکتری نیز 3 روش وجود دارد : کلاس درس ، کلاس و پژوهش و فقط پژوهش. در روش کلاس درس ، کافی است دانشجو واحد انتخاب کرده و آن ها را با موفقیت بگذراند. در روش کلاس و پژوهش دانشجو پس از گذراندن واحد های درسی باید یک پروژه ارائه دهد و پروژه تائید شود. در روش فقط پژوهش دانشجو باید یک پروزه بسیار کامل را ارائه دهد
برچسب ها :
تعداد بازدیدها : 2 ،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید : 40
  • بازدید امروز :6
  • بازدید دیروز : 0
  • بازدید این هفته : 23
  • بازدید این ماه : 40
  • تعداد نظرات : 0
  • تعداد کل پست ها : 8
  • افراد آنلاین : 1
امکانات جانبی
بالای صفحه

همراه بلاگ تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و مسئولیت مطالب درج شده در وبلاگ ها به عهده صاحبان وبلاگ می باشد .
خرید بک لینک X
ساخت وبلاگ
جت پرینتر
چاپگر صنعتی
آموزش زبان در کرج
ترازو رادین
ترازو فروشگاهی
ترازو پرینتر دار
ترازو تره بار
مجله اینترنتی سایتک
ترازو لیبل پرینتر